Podłogo Podniesione


Informacje ogólne


W przypadku montażu kaset podłogowych w płytach podłogi podniesionej należy kierować się następującymi zasadami:

  • Kaseta KDVV 5*257– otwór w podłodze 260 x 260mm. Zakres mocowania uchwytów montażowych : 30 – 60mm
  • Kaseta KDRV 5*257 – średnica otworu w podłodze 260mm. Zakres mocowania uchwytów montażowych : 30 – 60mm
  • Kaseta KDRV 6*304 – średnica otworu w podłodze 306mm . Zakres mocowania uchwytów montażowych : 40 – 70mm.
  • Kaseta KDVV 5*182 – otwór w podłodze 260 x 185mm. Zakres mocowania uchwytów montażowych 30 – 60mm
  • Kaseta IKDVV - otwór w podłodze 260 x 260mm.

 

W celu ułożenia okablowania pod podłogą techniczną można stosować standardowe korytka kablowe lub korytka siatkowe które będą przymocowane do podłoża.


Dla zamocowania kasety kwadratowej KDVV 5*257 służą cztery śruby na których są zamocowane uchwyty mocujące. Zestaw dostarczany jest w komplecie z kasetami.


Dla zamocowania kasety okrągłej KDRV służą dwie śruby na których są zamocowane uchwyty mocujące. Zestaw dostarczany jest w komplecie z kasetami.


Montaż


Dla ułatwienia montażu kaset w podłodze podniesionej wyjmujemy pokrywę kasety z „zawiasów” zwracając uwagę na wyjęcie ograniczników z siedziska.
Przy montażu kaset okrągłych w celu wyciągnięcia pokrywy należy nacisnąć na zewnątrz prowadnice pokrywy, uchylić ją o 20 stopni i pociągnąć pochyło jednocześnie wysuwając pokrywę z „zawiasów”.


Kwadratowa kaseta tak jak w przypadku okrągłej powinna być uchylona o 20 stopni i wyciągnięta pochyło z „zawiasów” Po wyciągnięciu pokrywy z „zawiasów” należy zwrócić uwagę na wyjęcie ogranicznika z siedziska. Wyjęcie ogranicznika odbywa się poprzez obrót pokrywy zgodnie z ruchem wskazówek zegara o jedną czwartą obrotu i pociągnięcie pokrywy do siebie.


W okrągłych kasetach pokrywy adapterów powinny zostać przymocowane do puszek instalacyjnych za pomocą 6 śrub ( ADP 3*3 dla TSB oraz ADPCL 3*3 dla TSBCL ) Dla gniazd typu Mosaic 45 używa się adapterów ADP 4*4*45. W przypadku użycia puszek TSBCL można wyciąć odpowiednie otwory pod gniazda Mosaic 45 bez konieczności stosowania adapterów ADP.


Przewody wprowadzamy do puszki TSB za pomocą otworów które są przygotowane do wycięcia w puszce TSB ( 4 w narożnikach puszki oraz 5 w jej dnie ) Instalacje powinny zostać przeprowadzone zgodnie z normami VDE.


Po uprzednim przygotowaniu zamontować puszki TSB w kasecie na odpowiedniej wysokości (kaseta posiada możliwość zabudowy puszek TSB– 9 pozycji) Montaż puszek TSB w kasecie odbywa się na zasadzie zamocowania – zatrzasku „języków” puszki w poziomych otworach kasety .
Należy zwrócić uwagę żeby zatrzask był pewny i „języki” puszki TSB przeszły w pełni na wylot w otworach kasety. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na zamocowanie puszek TSB na jednakowym poziomie po obydwu stronach kasety .


Pokrywę ADP umieścić na puszce TSB zwracając uwagę na odpowiednie dopasowanie wycięć w puszce TSB które muszą pokrywać się z zatrzaskami na adapterach ADP.
W przypadku gdy w kasecie nie są wykorzystane wszystkie puszki TSB wraz z adapterami ADP i pozostaje wolne miejsce – można je zamaskować używając ślepych pokryw GBP lub ADSV.


Podczas montażu tak zmontowanej kasety w podłodze podniesionej (technicznej ) należy zwrócić uwagę na odpowiednio delikatne dokręcenie śrub z uchwytami mocującymi do płyt podłogi podniesionej.


Do zamontowanej kasety włożyć ponownie pokrywę kasety zwracając przy tym uwagę na możliwość umieszczenia jej w taki sposób że można otwierać ją w czterech kierunkach w zależności od potrzeb klienta. Należy przy tym zwrócić uwagę na dostosowanie umieszczenia bloku wyjścia kabli do kierunku otwierania kasety.


Umieszczenie pokrywy kasety w „zawiasach” odbywa się poprzez umieszczenie ogranicznika w swoim gnieździe a następnie umieszczenie jednej strony pokrywy w „zawiasach” podczas gdy drugą stronę pokrywy przesuwamy delikatnie wzdłuż drugiego brzegu kasety do momentu wejścia w drugi „zawias”

Dane Kontaktowe

Adres:

Ul. Konarskiego 25a/2

44-100 Gliwice

E-mail:

biuro@reh-el.pl

www

http://www.reh-el.pl

Telefony

+48 32 441 92 55

+48 728 564 816

+48 32 441 92 56

+48 32 441 92 58

Mapka